• 19 maja 2024

Dr Yoni Freedhoff mówi, że szczęście to prawdziwe zdrowie

Dr Yoni Freedhoff mówi, że szczęście to prawdziwe zdrowie

Przestrzeganie ścisłej, modnej diety lub zbyt energicznych ćwiczeń w celu zrzucenia zbędnych kilogramów jest jak pływanie w jeziorze wiosną. Przynajmniej tak uważa dr Yoni Freedhoff. "Wskakujesz do wody i moczysz się, ale ponieważ woda jest tak zimna, że po powrocie nie chcesz już do niej wracać" - powiedział Freedhoff. Tej filozofii Freedhoff naucza każdego dnia swoich pacjentów i miliony ludzi, którzy odwiedzają jego blog. Freedhoff wierzy, że najważniejszą częścią sukcesu w utracie wagi i zmianie zdrowego stylu życia jest bycie szczęśliwym, gdy się to robi.

"Musisz lubić życie, które prowadzisz, jeśli zamierzasz nadal żyć w ten sposób".

Jako lekarz, Freedhoff widział negatywne żniwo, że choroby związane z otyłością brały na swoich pacjentów. Zaczął szukać sposobów, aby kształcić się samemu. "Odżywianie i choroby związane z dietą są pierwszą przyczyną śmierci - wydaje się szalone, że nie można wiedzieć o nich więcej", powiedział Freedhoff. Obecnie, Freedhoff jest jednym z najbardziej szanowanych ekspertów w dziedzinie odchudzania. W 2012 roku, Greatist uznał go za jednego ze 100 najbardziej wpływowych ludzi w dziedzinie zdrowia i fitnessu za założenie Bariatric Medical Institute, "etycznego i opartego na dowodach" centrum kontroli wagi. Greatist wymienił również jego wielokrotnie nagradzany i niezwykle popularny blog Weighty Matters, który przedstawia czytelnikom unikalne, często cyniczne, poglądy na temat odżywiania i odchudzania, a także dostarcza unikalnej perspektywy na to, czym tak naprawdę jest zdrowe życie. "Chciałem promować moje biuro i pamiętam, że zapytałem mojego przyjaciela od marketingu, czym jest blog, po tym jak powiedział mi, żebym go napisał" - powiedział Freedhoff o tym, dlaczego w ogóle założył bloga. "Na początku używałem go jako ujścia i jako środka, aby pomóc ludziom spoza mojego biura, a to zyskało popularność". Freedhoff zaczął również korzystać z mediów społecznościowych, aby szerzyć swoje przesłanie o szczęśliwej, zrównoważonej utracie wagi. Z ponad 13.000 zwolenników na Twitterze, Freedhoff sprawia, że bardzo duży plusk w świecie progresywnej utraty wagi porady i ekspertyzy. Być może jednym z najbardziej interesujących sposobów Freedhoff demonstruje swoją wiarę w nowe, bardziej wyrozumiałe podejście do otyłości jest jego ostra krytyka programów telewizyjnych, takich jak The Biggest Loser. "Myślę, że program The Biggest Loser jest odzwierciedleniem nienawistnych uprzedzeń w odniesieniu do zarządzania wagą" - powiedział Freehoff. "Uczy ludzi, że poczucie własnej wartości jest związane z wagą, a jeśli ci się nie uda, nie jesteś tak ważny". Freedhoff powiedział również, że program jest niezwykle problematyczny, ponieważ pokazuje ludziom, że muszą cierpieć, aby schudnąć, i że nigdy nie zasługują na smakołyki lub bycie szczęśliwym.

"Chcemy, aby ludzie mieli najzdrowsze życie, którym mogą się cieszyć, a nie które mogą tolerować".

Aby to osiągnąć, Freedhoff opowiada się za leczeniem zapobiegającym głodowi. W Bariatric Medical Institute, na przykład, Freedhoff uczy pacjentów, aby uniknąć stania się głodnym, aby dokonywali lepszych wyborów. Metoda Freedhoffa rzuca wyzwanie popularnemu pojęciu, że wystarczy mniej jeść i więcej ćwiczyć, aby schudnąć, które to podejście nazywa "nonsensem". Zamiast tego, powiedział, że ma obowiązek wobec swoich pacjentów i zwolenników, aby wiedzieć, o czym mówi. Nigdy nie retweetuje ani nie omawia artykułu czy badania, dopóki nie przeczyta samego artykułu. Po jego dokładnym przeczytaniu Freedhoff często poddaje go krytycznej analizie i omawia na swojej stronie internetowej, a na Twitterze wywołuje wokół niego prawdziwą dyskusję. "Mamy etyczny obowiązek wobec naszych zwolenników, aby wiedzieć, o czym mówimy" - powiedział. Freedhoff rozpowszechnia swoje przesłanie również poprzez swoje książki. Jako współautor książki "Najlepsza waga", Freedhoff daje lekarzom, dietetykom i innym pracownikom służby zdrowia praktyczny przewodnik, jak bezpiecznie pomagać innym w utracie wagi. Freedhoff kończy również swoją kolejną książkę, The Diet Fix, która ukaże się w marcu 2014 roku. The Diet Fix pokaże ludziom, dlaczego wszystko, co wiedzą o diecie jest złe i nauczy ich, jak to naprawić. Zawiera również swój własny odrębny plan odchudzania, plan, który jest unikalnie przystosowany do każdej diety. "Mam nadzieję, że ludzie sięgną po nią i będą inaczej myśleć o diecie i o tym, dlaczego zmagali się z nią przez lata" - powiedział Freedhoff. Freedhoff powiedział, że ta nadzieja jest również jedną z najlepszych części jego pracy. Uwielbia patrzeć, jak ludzie poprawiają swoje zdrowie i wychodzą z problemów medycznych. "Ludzie nagle czują się upoważnieni do zmiany swojego życia na dobre, bez konieczności cierpienia" - powiedział Freedhoff. Kluczem do sukcesu, powiedział, jest dla ludzi, aby pozwolić sobie na pobłażanie od czasu do czasu, żyć tak zdrowo, jak to tylko możliwe, ale upewnij się, że nadal są zadowoleni. Jeśli nie odpowiesz "tak" na pytanie: "Czy mógłbyś tak żyć do końca życia?", musisz się zmienić" - powiedział Freedhoff.

Share :

Może Cię zainteresować