• 19 maja 2024

Jak wybrać efektywne menu na imprezę

Czy kiedykolwiek byłeś w restauracji i znalazłeś się przytłoczony samą liczbą opcji w menu? To może sprawić, że doświadczenie gastronomiczne będzie bardziej stresujące, ponieważ przesiewasz się przez tak wiele opcji, aby spróbować podjąć najlepszą możliwą decyzję. Dlatego tak wiele restauracji z wyższej półki oferuje mniejszą liczbę dań. Jest to również kwestia kontroli jakości. Restauracja, która oferuje pizzę, burgery, kurczaka, chińszczyznę i dowolną liczbę innych kuchni, prawdopodobnie nie będzie produkować najwyższej jakości, niezależnie od tego, co zamówisz.

Te same podstawowe zasady dotyczą imprez cateringowych. Jako planista imprezy, będziesz miał wiele opcji menu do wyboru, a zadanie może wydawać się przytłaczające - zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Profesjonalne firmy cateringowe muszą być w stanie zaoferować szeroki wachlarz żywności i napojów, aby prawidłowo obsługiwać szeroki wachlarz stron, tematów i wydarzeń.

Jeśli chodzi o wiedzę na temat tego, co zamówić na imprezę, jest kilka pytań, o których należy pamiętać.

Kto przyjdzie na imprezę?

Znajomość tłumu jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o tym, jaki rodzaj jedzenia i picia powinieneś zaserwować. Jeśli jest to dość duże wydarzenie, może być trudno przewidzieć potrzeby dietetyczne i preferencje każdego z gości. Jeśli wydarzenie obejmuje RSVP, wielu planistów imprez zaleca, aby poprosić gości o wskazanie, czy mają jakieś specjalne potrzeby dietetyczne. W przeciwnym razie, dobrym pomysłem jest zapewnienie wystarczającej liczby opcji dla różnych smaków. Dwie różne opcje mięsne wraz z co najmniej jedną opcją wegetariańską, wraz z wyborem boków i sałatek, to powszechna strategia wśród profesjonalnych firm cateringowych. Kiedy skontaktujesz się z profesjonalistą, jedną z pierwszych rzeczy, które będą chcieli wiedzieć, jest to, co wiesz o swoim tłumie.

Czy Twoja firma cateringowa specjalizuje się w czymś?

Firma cateringowa może oferować bardzo szeroki zakres opcji menu, ale warto wiedzieć, czy są jakieś potrawy, z których dana firma jest szczególnie znana. Jeśli podajesz stek obiad, na przykład, będziesz chciał znaleźć catering, który jest znany z toczenia doskonałe steki. Granie do mocnych stron firmy cateringowej może zdecydowanie pracować na swoją korzyść, pod warunkiem, że te atuty są zgodne z tym, co naprawdę chcesz osiągnąć dla swojej imprezy.

Jaki jest twój budżet?

Oczywiście, pieniądze są głównym problemem dla większości planistów imprez. Wyżywienie tłumu jest kosztowne - a im więcej opcji i dodatków dodasz, tym większy będzie ostateczny rachunek. Zadaniem naprawdę renomowanej i fachowej firmy cateringowej jest znalezienie kreatywnych sposobów, aby dać Ci opcje, których potrzebujesz, jednocześnie trzymając się pierwotnego budżetu tak bardzo, jak to możliwe.

Trafienie w odpowiednie menu dla Twojej imprezy

Poczucie przytłoczenia ilością dostępnych opcji to dodatkowy stres, którego planujący imprezę po prostu nie potrzebują. Współpraca z renomowaną (i doświadczoną) firmą cateringową to pewny sposób, aby skupić się na tym, co ważne, uprościć proces i opracować menu, które jest przyjemne dla tłumu, eleganckie i przyjazne dla budżetu!

Share :

Może Cię zainteresować