• 19 maja 2024

Pomysły na piknik podczas Covid

Jak wszyscy wiemy, ludzie są istotami społecznymi. Jednak od czasu wybuchu pandemii narracja ta uległa zmianie. Ludzie musieli przystosować się do nowego sposobu życia i spotkań towarzyskich, który zakłada zerowy kontakt z innymi. Takie czynności, jak wspólne spożywanie posiłków, świętowanie i wspólna zabawa, są teraz przestępstwem. Dla wielu osób przystosowanie się do tego stanu rzeczy było ciężkim przeżyciem. Jednak nie wszystko jest stracone. Ludzie nadal mogą się kontaktować i świętować, przestrzegając zasad Covid. Przykładem może być piknik społeczny na odległość. To doskonałe rozwiązanie pozwala wszystkim cieszyć się, a jednocześnie przestrzegać ograniczeń. Jednak piknik nie będzie już taki sam jak wcześniej. Wymaga on dostosowania się do przepisów Covid-19. Ten artykuł przedstawia najlepsze pomysły na piknik podczas Covid, które możesz przyswoić, planując go.

Piknik z rozstawionymi siedzeniami

Przed Covid-19, na pikniku grupa ludzi siedziała na jednym kocu i dzieliła się wszystkim. Ludzie zbierali się razem, śmiali się i pili bez żadnego dystansu. Ponieważ jednak czasy się zmieniły, trzeba będzie z tym skończyć i wprowadzić dystans. Potrzebna jest odpowiednia przestrzeń, która pomieści wszystkich i nie pozwoli na bliski kontakt z drugą osobą. Jeśli planujecie przynieść krzesła i fotele, można je ustawić w odległości sześciu stóp od siebie. Zachęć też wszystkich do przyniesienia swoich krzeseł. Jeśli jest to ustawienie z kocami, pamiętaj o przyniesieniu ogromnych koców, na których wszyscy będą siedzieć i obserwować dystans społeczny. Możesz też dodać koce, aby ludzie mogli je ułożyć i mieć wystarczająco dużo miejsca do siedzenia.

Unikaj dzielenia się

Zachęć swoich gości do przestrzegania zasady BYO- everything (przynieś wszystko). Dotyczy to zarówno krzeseł, koców, jak i jedzenia oraz napojów. W ten sposób unikniecie kontaktu z rzeczami innych osób. Jeśli to Ty przygotowujesz jedzenie, możesz zapakować je do innej torby. W ten sposób każdy będzie miał swój plecak, w którym znajdą się wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Możesz też zdecydować, że każdy powinien przynieść swoje jedzenie.

Ponadto, jeśli trudno będzie się nie dzielić, można kupić jednorazowe naczynia i sztućce. Po użyciu wyrzuca się je do kosza na śmieci lub przynosi jednorazowe worki na śmieci i tam je umieszcza. Ponadto, jeśli na pikniku są gry, postaraj się zachować rozwagę i unikać bliskiego kontaktu. Jeśli gra wymaga kontaktu z innymi osobami, możesz założyć maski. Następnie pamiętaj o odkażeniu lub umyciu rąk. Weź też pod uwagę pogodę. Jeśli słońce pali i mocno świeci, weźcie ze sobą parasole, a jeśli jest zimno i ponuro, załóżcie ciepłe ubrania. W ten sposób będziesz się dobrze bawić z przyjaciółmi, przestrzegając jednocześnie zasad Covid-19.

Regularne stosowanie antybakteryjnego płynu do dezynfekcji rąk

Należy pamiętać, że stosowanie środków odkażających chroni przed zarażeniem wirusem. Ponieważ spotykasz się z przyjaciółmi i rodziną, musisz mieć przy sobie środek odkażający lub opakowanie chusteczek dezynfekujących, aby zachować szczególną ostrożność. Jeśli planujesz dzielić się jakimiś przedmiotami, np. naczyniami, użyj chusteczek, aby je odkazić. Można też zaopatrzyć się w rękawiczki, jeśli ktoś podaje jedzenie i napoje, musi je założyć, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa. Ponadto wszyscy powinni nosić maski. Należy je zakładać zawsze, gdy wychodzi się z domu. Chociaż na pikniku trudno jest nosić maski, ponieważ jesz i pijesz. Dlatego staraj się nie zbliżać do kogoś podczas rozmowy bez maseczki.

Piknik z pandemią wśród nas różni się od tradycyjnych. Są chwile, kiedy trzeba wyjść z domu i cieszyć się ciepłem słońca, delektując się dobrym jedzeniem i piciem. Wszystko to jest możliwe do osiągnięcia. Gdy znajdziesz przestronne miejsce na świeżym powietrzu, Ty i Twoi przyjaciele będziecie się dobrze bawić, przestrzegając obowiązujących zasad. Należy wiedzieć, że wirus rozprzestrzenia się szybciej, zwłaszcza gdy ma się kontakt z osobą chorą. Bardzo ważne jest, abyś zrobił wszystko, co w Twojej mocy, aby zachować bezpieczeństwo i uniknąć zarażenia wirusem. Ochrona siebie oznacza ochronę swoich bliskich. Odległość nie musi przekreślać całej zabawy. Nadal możesz zaplanować piknik towarzyski i cieszyć się radosnym czasem spędzonym z przyjaciółmi. Jeśli na piknik wybiera się większa liczba osób, warto skorzystać z usług firmy cateringowej, która przygotuje dla Ciebie plany, abyś nie musiał wszystkiego robić sam.

Share :

Może Cię zainteresować