• 21 kwietnia 2024

3 półmiski zdrowych przekąsek dla dzieci

Półmiski z przekąskami dla dzieci zawierają różnorodne pożywne pokarmy podane w zabawny sposób. Oto trzy proste sposoby, aby zachęcić do zdrowego podjadania.

Czy poznałeś już półmisek z przekąskami? Jeśli nie, to jest to Twój nowy najlepszy przyjaciel i tajna broń w zachęcaniu do zdrowego podjadania.

Wyśpiewałam pochwałę Półmiska na Przekąski w tym poście: Jak "Półmisek na przekąski" może odmienić czas przekąsek dla dzieci. Krótko mówiąc, talerz z przekąskami to po prostu zwykłe zdrowe jedzenie, ładnie ułożone i oznaczone jako coś nieco bardziej wyjątkowego niż zwykła przekąska.

Nie tylko pomaga Ci zaoferować mieszankę składników odżywczych i pokarmów, ale także w magiczny sposób sprawia, że te pokarmy wyglądają i brzmią wyjątkowo atrakcyjnie. To nie jest zwykła przekąska. To półmisek.

Ponieważ czasami wszystko zależy od prezentacji.

Na talerzu z przekąskami możesz umieścić cokolwiek zechcesz, ale oto kilka pomysłów, od których możesz zacząć. Każdy z nich kładzie nacisk na określony pokarm lub składnik odżywczy, którego może brakować w diecie Twojego dziecka. (Zaprojektowałam każdy z nich, aby nakarmić około 2-3 dzieci, ale dostosuj porcje do potrzeb swojego dziecka!).

Półmisek przekąsek #1: Jeśli uważasz, że Twoje dzieci potrzebują więcej warzyw...

 • Już samo pokrojenie warzyw w ciekawy sposób może wzbudzić zainteresowanie. Pokrój pomarańczową paprykę w duże pierścienie (nie krępuj się nazywać ich "kwiatami papryki").
 • Zastanów się nad suszonymi warzywami. To suszony groszek, który jest przyprawiony i chrupiący (wydaje się, że to bardziej słona przekąska niż warzywko, ale takie przekąski zapoznają dziecko z warzywami i mogą zachęcić je do spróbowania prawdziwych warzyw).
 • Uwzględnij warzywa, które Twoje dziecko niezawodnie lubi. Moje lubią marchewki (i sos ranczerski).
 • Edamame jest warzywem, ale zawiera również białko i błonnik. Moje dzieci lubią ją lekko posoloną.
 • Pamiętaj, aby dodać również produkty, które wcale nie są warzywami, takie jak pełnoziarniste krakersy, precle i truskawki. Posiadanie lubianych, już zaakceptowanych produktów na talerzu z przekąskami jest ważne, ponieważ może pomóc sprawić, że te trudniej sprzedające się produkty staną się nieco bardziej kuszące.

Półmisek z przekąskami nr 2: Jeśli uważasz, że Twoje dzieci potrzebują więcej owoców...

 • Liofilizowane owoce są słodkie jak cukierki i mogą być pomocne dla dzieci, które mają problemy z konsystencją świeżych owoców (to samo dotyczy zwykłych suszonych owoców).
 • Plasterki jabłka można zanurzyć w roztopionej czekoladzie.
 • Do tego można dodać znajome produkty, takie jak precle, krakersy, ser lub orzechy.
 • Możesz również podać półmisek z owocami z dipem owocowym na bazie jogurtu lub serka śmietankowego.

Półmisek z przekąskami nr 3: Jeśli uważasz, że Twoje dzieci potrzebują więcej białka...

Jeśli masz na rękach miłośnika skrobi, który zdaje się egzystować na chlebie i krakersach Goldfish, to ten zestaw jest dla ciebie. Prawda jest taka, że większość dzieci otrzymuje wystarczającą ilość białka, nawet jeśli nie są mięsożercami. Ale pokarmy bogate w białko są pomocne w porze przekąsek, ponieważ są sycące, co oznacza, że Twoje dziecko nie będzie prosiło o kolejną przekąskę godzinę później.

 • Dołącz do tego produkty bogate w białko, takie jak plasterki zwiniętej wędliny, edamame, kostki sera.
 • Masła orzechowe lub z nasion zawierają białko i są idealne do oblania krakersów i plasterków jabłka.

Możliwości talerza z przekąskami są naprawdę nieograniczone, ale mam nadzieję, że zainspiruje Cię to do wypróbowania własnych kombinacji!

Więcej pomysłów na przekąski dla dzieci

 • 100+ zdrowe przekąski dla dzieci, które zawsze są głodne
 • 21 pożywnych przekąsek sportowych
 • 20 zdrowych przekąsek dla przedszkolaków
3 "Półmiski przekąsek" dla dzieci:Click To Tweet

Share :

Może Cię zainteresować

Cztery filary zdrowego stylu życia

Rozpocząłeś tydzień detoksu po przejedzeniu w weekend, ale zapomniałeś wrzucić ćwiczenia do swojej codziennej...