• 1 grudnia 2022

Przerywany Post i Dieta Keto: Idealne połączenie


Popularne cateringi dietetyczne

DietBox 74 opinie zadowolonych klientów Zamów dietę
Cuisinable 14 opinii zadowolonych klientów Zamów dietę
Przełom w odżywianiu 143 opinie zadowolonych klientów Zamów dietę

Przerywany post

Przerywany post polega na tym, że można unikać lub ściśle ograniczyć spożycie kalorii przez określoną liczbę godzin każdego dnia, dni w tygodniu lub dni w miesiącu.

Ostatnie badania z University of Florida wykazały, że można stracić tkankę tłuszczową (a nie mięśnie), ponieważ post zmusza ciało do "przerzucenia przełącznika metabolicznego". Oznacza to, że zamiast czerpać energię z głównego źródła energii (glukoza - AKA cukier), będzie czerpać z tłuszczu przechowywanego w organizmie, aby wytworzyć energię, której potrzebujesz, aby przetrwać dzień.

Może to również prowadzić do długotrwałych efektów, zwłaszcza, że inne badania wykazały, że ludzie, którzy ograniczają spożycie kalorii są bardziej skłonni do "nawrotu", co oznacza, że w końcu rezygnują i ponownie przybierają na wadze, czasami nawet więcej niż na początku.

Istnieje kilka różnych podejść do przerywanego postu:

Ograniczenie czasowe (najbardziej popularne): To podejście polega na ograniczeniu jedzenia do określonej liczby godzin każdego dnia. Na przykład, możesz zdecydować się na jedzenie tylko między 8.00 a 18.00.

Odchudzanie naprzemienne: To podejście polega na tym, że nie jesz przez 24 godziny, a następnie jesz przez 24 godziny.

Wariacje tygodniowe: Ta metoda polega na tym, że nie jesz przez dwa lub trzy dni w tygodniu, a w pozostałe dni jesz normalnie.

Wariacje miesięczne: To podejście polega na tym, że w każdym miesiącu wybierasz określoną liczbę dni do poszczenia, np. pięć.


Dr Gabe Mirkin, guru fitness, wieloletni gospodarz radiowy i lekarz medycyny sportowej z ponad 50-letnią praktyką, przedstawia powody, dla których przerywany post działa w ostatnim wpisie na blogu.

"Przegląd literatury medycznej pokazuje, że przerywany post może obniżyć poziom cukru i tłuszczu we krwi, zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi, pomóc ludziom schudnąć i pomóc w zapobieganiu i leczeniu cukrzycy i zawałów serca" - powiedział Mirkin.

Dieta Keto

Dieta ketogeniczna działa poprzez zmuszanie organizmu do ketozy, stanu fizjologicznego, w którym wątroba wytwarza ketony, aby rozłożyć tłuszcz zamiast węglowodanów. (To jest to, co robimy, gdy nasze ciała są w trybie przetrwania).

Rezultatem jest często znaczna i szybka utrata wagi.*.

Oto trzy powody, dla których przerywany post i dieta keto idealnie do siebie pasują:

1) Intermittent fasting sprawia, że praktykowanie keto jest łatwiejsze.

Kiedy jesteś na czczo, twoje ciało przesuwa swoje źródło paliwa z glukozy do zapasów tłuszczu. Oznacza to, że zapasy glikogenu idą w dół, a twoje ciało zaczyna naturalnie spalać tylko tłuszcz dla paliwa. Jeśli uważasz, że osiągnięcie ketozy jest trudne, przerywany post może pomóc w rozpoczęciu tego procesu.

2) Keto naturalnie ułatwia również przerywany post.

Po pierwszym tygodniu większość ludzi odkrywa, że praktykowanie diety keto sprawia, że są mniej głodni i mniej podatni na zachcianki. Ponieważ przerywany dieta działa poprzez ograniczenie jedzenia w pewnych okresach czasu, keto dieta może bardzo dobrze sprawiają, że łatwiej jest trzymać się z nim, ponieważ poziom głodu nie będzie tak wysoki, tak czy inaczej.

3) Idąc keto i używając przerywany post razem może prowadzić do jeszcze większej utraty tłuszczu.

Przerywany post zwiększa swój metabolizm i zmusza go do wyciągnąć z zapasów tłuszczu, a nie zapasów glukozy. Keto dieta zmusza swoje ciało do stanu ketozy, co oznacza, że również prowadzi do spalania energii z tłuszczu, a nie glukozy. Połóż te dwa razem, a może bardzo dobrze zobaczyć jeszcze większe straty.


Popularne diety pudełkowe

Standard Jest to dieta pudełkowa dla wszystkich tych, którzy pragną się smacznie i zdrowo odżywiać i nie mają potrzeby wnikliwego liczenia kalorii. Zamów dietę
Odchudzająca Jest to typowa, deficytowa pudełkowa dieta redukcyjna, której celem jest zgubienie zbędnych kilogramów oraz zmniejszenie obwodów w kluczowych miejscach ciała w krótkim czasie. Zamów dietę
Sport Dieta pudełkowa dla sportowców to w pełni zbilansowany zestaw 5 lub 6 posiłków, uwzględniający zwiększone zapotrzebowanie na pełnowartościowe białko oraz węglowodany złożone. Zamów dietę
Wegetariańska Jest to dieta pudełkowa dla wszystkich tych, którzy pragną się smacznie i zdrowo odżywiać i nie mają potrzeby wnikliwego liczenia kalorii. Zamów dietę
Bezglutenowa Jest to specjalna dieta lecznicza dla osób cierpiących na choroby i dolegliwości glutenozależne, tj. celiakia, alergia, bądź nietolerancja na gluten. Zamów dietę
Bez laktory Jest formą leczenia dla osób, których organizm nie trawi zawartego w mleku cukru, czyli laktozy. Zamów dietę

Share :

Może Cię zainteresować