• 24 lipca 2024

4 kroki do pomyślnej utraty wagi z partnerem

Opieramy się na naszych partnerach za tak wiele - prowadzenie gospodarstwa domowego, wychowywanie dzieci, wspieranie się w trudnych chwilach, a nawet proste rzeczy jak rozmowa o naszym dniu. Jest to kluczowy filar zdrowych relacji, a najszczęśliwsi ludzie mają to ze swoim życiowym partnerem.

Jest to również korzystne, jeśli chodzi o odchudzanie.

W rzeczywistości nowe badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Amsterdamie wykazało, że współmałżonkowie, którzy wyruszają w podróż odchudzającą, razem zrzucają więcej kilogramów, niż kiedy jeden z nich robi to sam. "Nasze badanie pokazuje, że kiedy małżonkowie przyłączają się do wysiłków na rzecz zmiany nawyków, pacjenci mają większe szanse na stanie się zdrowszymi - szczególnie jeśli chodzi o odchudzanie", powiedziała autorka badania pani Lotte Verweij, zarejestrowana pielęgniarka i doktorantka w ostatnim artykule w Science Daily, który podkreślił to badanie.

Badacze przypisali 824 pacjentów z zawałem serca do dwóch różnych grup: zwykłych grup opieki i zwykłych grup opieki w połączeniu ze wsparciem programu życia. Spośród 411 pacjentów przydzielonych do grupy opieki, która obejmowała programy stylu życia, ci, którzy mieli partnerów, mieli ponad dwukrotnie większe szanse na poprawę w co najmniej jednym z trzech obszarów: utrata wagi, ćwiczenia fizyczne i rzucenie palenia. Wskaźnik sukcesu był najbardziej zauważalny wśród tych, którzy chcieli schudnąć. Krótko mówiąc, włączenie się partnera w cele utraty wagi zwiększyło ich szanse na sukces.

Verweij, autor badania, zwrócił uwagę na fakt, że pary mają zwykle podobny styl życia, co prawdopodobnie odgrywa dużą rolę w tym, dlaczego byli w stanie zrzucić wagę tak dobrze razem.

Jesteście gotowi, aby zrobić to razem? Ustawcie się na sukces z następującymi 4 krokami:

1) Usiądźcie i stwórzcie razem plan.

Poświęć trochę czasu na rozmowę o swoich indywidualnych celach i o tym, jak można je osiągnąć indywidualnie, a także razem. Napiszcie swoje plany i porównajcie je, aby znaleźć sposoby, w jaki oboje możecie sobie pomóc. Bądź otwarty w swojej komunikacji i oczekiwaniach i pamiętaj, aby wspierać swojego partnera, jednocześnie wypychając go poza jego strefę komfortu. Unikaj przymusu i nie przejmuj się tym, że oboje możecie mieć różne sposoby, by się do niego dostać.

2) Skup się na swoich postępach (nie na postępach partnera).

Chociaż ważne jest, aby zachęcać swojego partnera, jedyną osobą, którą możesz kontrolować jest TY. Skup się wyłącznie na osiąganiu własnych celów i nie wpadaj w pułapkę powodowania, że Twój partner będzie się źle czuł, jeśli nie będzie poruszał się w tym samym tempie. W rzeczywistości będziesz ich bardziej zachęcać poprzez osiąganie własnych celów, ponieważ Twoje szczęście w sukcesie z natury rzeczy będzie dla nich inspiracją do osiągania własnych.

3) Spróbuj znaleźć aktywność fizyczną, którą oboje lubicie.

Niezależnie od tego, czy wybieracie się na codzienne spacery, wędrówki, jogging czy też na siłownię (nawet jeśli oboje robicie tam swoje), wygospodarujcie czas w ciągu dnia, aby robić te rzeczy razem. To nie tylko świetny sposób na znalezienie motywacji, ale także na poprawę więzi i intymności, kiedy razem wyruszacie na program fitness.

4) Zobowiązać się do realizacji programu zdrowego żywienia.

Jest bardzo prawdopodobne, że będą rzeczy, które lubisz jeść, a może twój partner nie, lub na odwrót. Spróbuj znaleźć program zdrowego odżywiania, który spełni obie Twoje potrzeby. Przygotowywanie posiłków na nadchodzący tydzień, w którym wyłączysz, kto wybiera, który zdrowy posiłek na nadchodzący tydzień może być jedną wielką opcją do zrobienia właśnie to.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować