• 1 grudnia 2022

Oto ile białka potrzebuje Twoje dziecko


Popularne cateringi dietetyczne

DietBox 74 opinie zadowolonych klientów Zamów dietę
Cuisinable 14 opinii zadowolonych klientów Zamów dietę
Przełom w odżywianiu 143 opinie zadowolonych klientów Zamów dietę

Zastanawiasz się, ile białka potrzebują Twoje dzieci i czy dostarczają go wystarczająco dużo? Oto, jak wygląda dzienna dawka białka dla dzieci!

Nie ma wątpliwości, że białko jest niezbędne dla każdego, a zwłaszcza dla rosnących dzieci. Ale rozmawiam z wieloma rodzicami, którzy są naprawdę przerażeni na punkcie białka, martwią się, że ich kochające węglowodany dzieci nie otrzymują wystarczającej ilości i zastanawiają się, czy duża tubka białka w proszku może być pomocna.

Czy dzieci otrzymują wystarczającą ilość białka?

W rzeczywistości większość dzieci otrzymuje dużo białka - nawet jeśli mięso nie jest ich ulubionym pożywieniem. Dzieje się tak dlatego, że białko znajduje się w wielu miejscach. Dla większości zdrowych dzieci zapotrzebowanie na białko nie jest trudne do zaspokojenia.

Po opublikowaniu mojego wpisu Oto, ile owoców i warzyw potrzebują dzieci każdego dnia, wielu z Was prosiło o podobną wizualizację dla białka. Dzienne zapotrzebowanie na białko dla dzieci nie jest bardzo wysokie, a dzieci mogą je osiągnąć dość szybko dzięki jedzeniu. W rzeczywistości, badania rządowe pokazują, że większość dzieci, podobnie jak dorośli, dostać więcej niż wystarczająco.

Innymi słowy, wariactwo na punkcie białka prawdopodobnie nie jest konieczne!

You might also like: 50 (Meat Free!) Protein Ideas For Kids' Lunch Boxes (Bezmięsne!)

Ile białka potrzebuje Twoje dziecko

Dzienne sumy, które pokazuję poniżej są oparte na zalecanych dawkach żywieniowych (RDA), które są poziomami spożycia, które spełniają potrzeby większości zdrowych ludzi w danym wieku, na danym etapie życia i danej płci. Traktuj RDA jako minimalne ilości potrzebne do zaspokojenia podstawowych potrzeb.

Zapotrzebowanie na białko dla maluchów i przedszkolaków: Ile białka potrzebuje dziennie 2-3 latek?

Zapotrzebowanie na białko dla małych dzieci: Ile białka potrzebuje dziennie 4-8-latek?

Zapotrzebowanie na białko dla nastolatków: Ile białka potrzebuje dziennie 9-13-latek?

Zapotrzebowanie na białko dla nastolatków: Ile białka dziennie potrzebuje osoba w wieku 14-18 lat?

Czy są to plany posiłków?

Nie! Oczywiście, Twoje dziecko powinno jeść więcej jedzenia niż to. Są to tylko przykłady tego, jak łatwo dzieci mogą zaspokoić RDA dla białka. Na przykład, dzieci w wieku 2-3 lat potrzebują dwóch filiżanek nabiału dziennie, aby zaspokoić swoje zapotrzebowanie na wapń, mimo że na ilustracji pokazuję tylko pół filiżanki mleka.

Wydaje się, że to za mało!

Jest to tylko minimalne zapotrzebowanie żywieniowe, którego dzieci potrzebują w ciągu dnia. Grupy wiekowe nie uwzględniają również różnic w rozmiarze, wadze i poziomie aktywności, więc jeśli masz dziecko, które jest wysokie jak na swój wiek i jest sportowcem, jego potrzeby będą większe.

Ale moje etykiety żywności mówią coś innego.

Ilości białka podane dla poszczególnych produktów spożywczych są oparte na szacunkowych danych z bazy danych składników odżywczych USDA. Na etykiecie Twojego chleba, płatków śniadaniowych, makaronu czy jogurtu może być podana inna ilość białka.

Czy powinienem codziennie liczyć gramy?

Nie. Nie jestem zwolenniczką obsesyjnego liczenia każdego grama białka, które dostaje Twoje dziecko. Podawanie trzech zbilansowanych posiłków i zdrowej przekąski lub dwóch w ciągu dnia zapewni mnóstwo okazji do zdobycia białka, nie wspominając o węglowodanach i zdrowych tłuszczach, których dziecko również potrzebuje.

Jakie są inne dobre źródła białka dla dzieci?

Istnieje wiele innych pokarmów bogatych w białko dla dzieci poza tymi, które tutaj pokazuję, takich jak tofu, wołowina, kurczak, twaróg, nasiona, orzechy i soczewica. A co z białkiem dla wegetariańskich dzieci? Zapoznaj się z listą 50 źródeł białka dla dzieci, które nie zawierają mięsa.

Czy białko w proszku jest bezpieczne dla dzieci?

Prawdopodobnie tak, ale prawdopodobnie nie jest to konieczne, jeśli masz zdrowe dzieci, które jedzą różne pokarmy. Proszki proteinowe mogą mieć długą listę składników i zawierać składniki takie jak dodany cukier, alkohol cukrowy lub sztuczne słodziki. Lepiej skupić się na pozyskiwaniu białka z prawdziwego, pełnowartościowego pożywienia. (Jeśli masz wyjątkowo wybrednego niejadka lub dziecko o słabym wzroście, porozmawiaj z pediatrą lub dietetykiem dziecięcym o tym, czy białko w proszku lub inna mieszanka do picia może teraz pomóc).

Chcesz dowiedzieć się więcej o żywieniu swojego dziecka?

  • Oto jak wygląda dzienna dawka cukru dla dzieci
  • Oto, ile owoców i warzyw potrzebują dzieci każdego dnia
  • Czy powinieneś zmusić swoje dzieci do wzięcia "tylko jednego kęsa"?
  • Jakie są najlepsze napoje dla dzieci?
  • 5 prostych błędów, które jeszcze bardziej pogarszają wybredne jedzenie twojego dziecka


Popularne diety pudełkowe

Standard Jest to dieta pudełkowa dla wszystkich tych, którzy pragną się smacznie i zdrowo odżywiać i nie mają potrzeby wnikliwego liczenia kalorii. Zamów dietę
Odchudzająca Jest to typowa, deficytowa pudełkowa dieta redukcyjna, której celem jest zgubienie zbędnych kilogramów oraz zmniejszenie obwodów w kluczowych miejscach ciała w krótkim czasie. Zamów dietę
Sport Dieta pudełkowa dla sportowców to w pełni zbilansowany zestaw 5 lub 6 posiłków, uwzględniający zwiększone zapotrzebowanie na pełnowartościowe białko oraz węglowodany złożone. Zamów dietę
Wegetariańska Jest to dieta pudełkowa dla wszystkich tych, którzy pragną się smacznie i zdrowo odżywiać i nie mają potrzeby wnikliwego liczenia kalorii. Zamów dietę
Bezglutenowa Jest to specjalna dieta lecznicza dla osób cierpiących na choroby i dolegliwości glutenozależne, tj. celiakia, alergia, bądź nietolerancja na gluten. Zamów dietę
Bez laktory Jest formą leczenia dla osób, których organizm nie trawi zawartego w mleku cukru, czyli laktozy. Zamów dietę

Share :

Może Cię zainteresować

Cztery filary zdrowego stylu życia

Rozpocząłeś tydzień detoksu po przejedzeniu w weekend, ale zapomniałeś wrzucić ćwiczenia do swojej codziennej...